WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Ücretsiz web site oluşturmak

Ücretsiz web site oluşturmak

Ücretsiz web site oluşturmanız eski zamanlara göre artık daha kolay ve yaygın bir hal aldı. Birçok hosting firması bu konuda kullanıcılarına yardımcı olmakla beraberinde beli alt yapılara sahip büyük firmalarda kişisel web sayfaları oluşturmanızı kolaylaştırdı.

İlk olarak kuracağınız web sitesinin özelliğinin ne olması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Örneğin kişisel bir blog sayfası açmak istiyorsanız Blogger kullanmanızı tavsiye ederim. Yada uzun yıllardır bu konuda çalışma yapan bedava-sitem sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Blogger yada bedava-sitem de olmayan özellikler mysql ve ftp bilgilere ulaşamamanızdır. Eğer kendiniz kodlamak istiyorsanız web sitenizi o zaman site 000webhost önere bilirim. 000webhost ile siteniz ücretsiz kurabilirsiniz. Tabi firmaların aldığı bir karar olduğu için ücretsiz olan hostinglerde verimli performans düşünmeyiniz. Düzenli yedekleme gibi durumlar söz konusu değildir.

Tehlikeleri nelerdir?

Blogger veya bedava-sitem gibi dışardan ftp bağlantısı yaptırmayan platformlarda büyük tehlikeler bulunmamaktadır. Hani şifrenizin çalınması yada bakasına şifrenizi vermediğiniz durumlarda tehlike gözlemlenmemiştir.

000webhost yani ftp bilgisi veren size ait alan veren hostingler de genellikle size haber vermeden sitenizdeki verileri silebilirler yada siteniz kapatılabilir. Hani kodlarınızı yazarsınız onca saat uğraşırsınız ama 5 hafta sonra siteniz bir anda kaybolmuş olabilir. Buda sizin emeğinizi boşa çıkaracağı için büyük bir sıkıntıdır.

Bir diğer konuda ben bedava web site açayım reklam alayım ona hemen para kazanayım diyorsanız. Orda durmanız gerekir çünkü bedava aldığınız web siteler sub-domain olarak geçtiği için hiçbir reklam şirketi sizinle çalışmak istemeyecektir.

Güvenilir mi?

Ücretsiz web site oluşturmak isteyen arkadaşlar sadece kendilerini geliştirmek için çalışma yapacaksa güzel bir deneyim kazana bilirler. Nasıl bir deneyim kazanabilirim? Diyorsanız hiç hosting deneyiminiz yoktur ve ftp programı mysql programı kullanmamışsınızdır.

Size mysql ve ftp bilgileri vereceği için programları çözmenizi sağlayacaktır. Diğer açıda web sitenizi hosting attığınızda yaşayacağınız sıkıntıları görebilirsiniz. Proje bilgisayarınızda sorunsuz bir şekilde çalışabilir ama bu demek değildir hostingde de sağlıklı çalışacak diye onunda güvenlik ayarları düzenlemeleri vardır.

Hani sıfırdan başlayacak arkadaşlar maddi imkanları yok ise kesinlikle ücretsiz hosting imkanları ile kendilerini geliştirmeleri ve hosting kullanıcı panellerine alışmaları gerekmektedir.