WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Site tanıtımında anahtar kelimenin önemi

Site tanıtımında anahtar kelimenin önemi

Site tanıtımı konusunda hepimiz sıkıntılar çeker ve düzgün makaleler paylaşarak sitemize ziyaretçi çekmeye çalışırız. Tabi işimize büyük önem göstermemiz gerektiği için makalelerimizde eğer sitemizin sıralamasında yükselmesini istiyorsak. Forumlardaki tanıtım makalelerimizde en az 1 en fazla 3 anahtar kelimeye link işlemi yapmamız gerekmektedir.

Eğer web siteniz yeni ve arama motorları tarafından indexlenmesini istemiyorsanız makalelerinizde link kullanmamanız daha verimli olacaktır.

Site tanıtımı ve içerik linkleme

Öncelikle yapmanız gereken ilk işlemlerden birisi sitenizin içeriklerini analiz etmeniz gerekmektedir. Adwords ile içeriklerinizin anahtar kelime arama ve rekabetlerini belirleyiniz. Analizlerin sonucunda anahtar kelimeleriniz arasında düşük,orta ve yüksek rekabetler yer alacaktır.

Öncelikle sitenizi belli aramalarda sıralamalarını yükseltmek istiyorsanız düşük rekabet ile başlamanız sizin için daha verimli olacaktır. Örneğin : sitenizde “webonline” kelimesinde yükselmesini istiyorsunuz. İçerikleriniz paylaşıyorsunuz. İlk olarak site tanıtım kategorisinde paylaşım yapacağınız forum ve web sitelerini listeledik ve paylaşım yapacağımız içeriğe “webonline” kelimesine linkleme yapıyoruz.

Yaptığımız bu işlemlerde dikkat etmemiz gereken konulardan birisi içeriğimizin anahtar kelimesine uygun link işlemi yani örnek vermek gerekirse ilk anahtar kelimemiz belli içeriğimiz ise “http://siteadi.com/webonline” ve makalemizde bu linki “webonline” anahtar kelimesine linkledik.

Forumlarda makalemizi paylaştık ve sonuç içeriğimiz anahtar kelimede yükselmeye başladı. Tabi bu süre anahtar kelime rekabetinize göre uzaya bilir yada kısalabilir.