WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Seo uygun makale nasıl yazılır? Site verimliliğini arttırma

Seo uygun makale neden önemlidir?

Seo uygun makale yazmak sitenizin arama motorlarındaki verimliliğini arttırmayı hedeflemektedir. İçeriğinizin kalitesinden sonra yapılması gereken işlemlerde ilk sırada yer almaktadır. Kaliteli içeriklerinizin seo uygun olmaması sitenizin verimliliğini düşürecektir.

Seo bildiğiniz sizin arama motorlarında sıralamalarınızı etkileyen etkenlerden büyük bir kısmını oluşturmaktadır. İlk sıralarda yer almanız organik trafiğinizi arttıracağı için sitenizdeki kazançları da etkileyecektir.

Seo uygun makale sitenizin içeriklerin arama motorları tarafından anlaşılabilir olmasını sağlamaktadır. Makalenize uygun anahtar kelimelerde yer almanızı sağlayacaktır. Bu sayede sitenizin verimliliği yüzde onlardan yüzde altmışlara çıkacaktır.

Seo uygun makale nasıl yazılır?

Seo uygun makale yazarken dikkat etmemiz gerekenler anahtar kelimenizin arama motorları tarafından anlaşılabilir olmasıdır. İlk olarak sizler için yaptığımız araştırma ve çalışmalar ile sizlere verimli makale yazımını listeleyeceğim.

İçeriğinizin verimliliğini arttırmak için ilk olarak başlık kısmından başlamamız gerekecektir. Başlığınızda anahtar kelime yer almalı hatta anahtar kelimeniz başlık kısmında ilk yer alan kelime olmalıdır.

Verimli başlık uzunluğu için yapmanız gereken başlığınızın karakter sayısına dikkat etmenizdir. Verimliliği en iyi gösteren başlık karakter uzunluğu 40-60’tır. Genellikle yapılan hatalardan birisi başlığın çok uzun olmasıdır. Başlık uzunluğunuza dikkat etmeniz sizin için çok iyi olacaktır.

İçerik başlığınızı kesinlikle en az 3 kelime yer alacak şekilde yazmanız içeriklerinizde verimliliği arttıracaktır. Başlık kısmını bitirdiğimize göre içeriğinizde diğer listede olan kısım meta taglarıdır.

Meta taglarında dikkat etmemiz gerekenler anahtar kelimemizin description’da yer almasıdır. Sitenizin arama motorlarında içeriğiniz hakkında ön bilgi aldığı kısım olduğu için önemlidir. Kullanıcıların genellikle bu yazıya göre hareket etmektedirler.

Description kısmında yapmamız gereken işlem anahtar kelimemiz ile başlaması olacaktır. Yaptığımız içerik hakkında ön bilgi sunacağı için açıklamanızda kullanıcıyı aldatmayacak ama içeriğiniz hakkında bilgi verecek makale girmeniz sizin için verimli olacaktır. 100-160 karakter arası yazmanız içeriğinizin verimliliğini yüksek derecede arttıracaktır.

Genellikle yapılan hatalardan biriside tagların kullanımıdır. İçeriğinizde tag kullanımı yapmanız kullanıcılara bilgi vereceği ve seo uygun makale konusunda size yardımcı olacağı için h1,h2,h3,h4 taglarını kullanmayı unutmuyoruz.

Makalelerinizde dikkat etmeniz gereken kısımlardan biriside içeriğinizin uzunluğudur. Sitemizin içerikler kısmına bakarsanız 100 kelimeli metinler ile karşılaşacaksınız. 100 kelimeli metinler sitenize pek sağlıklı verim vermemektedir.

En verimli kelime öbeği kesinlikle 300-500 kelime öbeğidir. İçeriklerinizin uzun olması ve sağlıklı olması sitenizi ve kazancınızı oldukça etkileyecektir. Yüzde yüz özgün olması sitenizi etkilediği gibi alıntı konusunda dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi ise kesinlikle yüzde yüz alıntı yapmayınız.

Sitenizin içeriğinin verimli olmasını istiyorsunuz ve bazen belli konularda kalıp metinler var ve bu metni kullanmak istiyorsunuz içeriğiniz ve alıntı oranı kesinlikle yüzde on beşi geçmesin geçerse siteniz için sıkıntılar oluşturabilir.