WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Seo ile Google’da ilk sıralarda yer alın

Seo ile Google sıralamasını değiştirin

Seo çalışmalarım ve gözlemlerim sonucunda büyük bir arama motoru olan Google’da ilk sırada yer almanız için yapmanız gerekenleri yani benim izlediğim yolları ve aldığım sonuçları sizinle paylaşacağım. Makaleyi sonuna kadar okursanız sevinirim.

Google’da ilk sıralara ulaşma gün geçtikçe zor tabi zor olduğu kadarda ilk sırada yer aldıktan sonrası da kesinlikle önemlidir. İlk sırada bir iki gün durmak yerine sürekli güncel kalarak ilk sırada yer almanız her zaman iyi olacaktır.

Ziyaretçilerinizin isteklerini karşılamanız kesinlikle bu noktada büyük bir önem göstermektedir. Web sitemin blog kısmını incelerseniz. Kötü ve iyi içerikler ile karşılaşacaksınız. Bunun sebebi sitemdeki ilk zamandan bu zaman kadar yaptığım çalışmaları unutmamam ve üstüne katmamdır.

Başlamadan önce çalışmalarımız için ufak bir liste hazırlamamız gerekecektir.

  • İçeriklerimi Nasıl Oluşturmalıyım?
  • Başlık ve İçerik Önemi
  • Dikkat Çekmek

Seo’da İçeriklerimi Nasıl Oluşturmalıyım?

Seo uygun içerik oluştururken anahtar kelimenize uygun makale giriş yapmanız kesinlikle önemlidir. Makaleniz anahtar kelimeniz ile ne kadar uyumlu ise sıralamalarda yükselmeniz o kadar kolay olacaktır.

Organik kullanıcı artışı içeriklerinizin seo uygunluğu ile başlamaktadır. Düşük,Orta,Yüksek anahtar kelime skorlarında sıralama sahibi olmanız. Anahtar kelimenin aratılması ile sitenize ulaşan kullanıcıların sayısını da arttıracaktır.

Google’da Başlık ve İçerik Önemli mi?

Google bildiğiniz gibi kullanıcıların dikkatini en çok çeken sitelere uygun bölgesel olarak listeleme sunmaktadır. İçeriğinizdeki başlık ve içeriğiniz kullanıcılar için bir şey ifade etmiyor ise siteniz sıralamalarda çok fazla tutunamayacaktır.

Site içerik oluşturucuları yani webmaster’ların bu konuya dikkat etmesi büyük bir önem sırasındadır. İçeriğiniz ile alakalı ve dikkat çeken bir başlık kesinlikle kullanıcıların çok fazla tıklamasına ve sitenizdeki organik trafiğin artmasına sebep olacaktır.

Dikkat Çekmek İçin Neler Yapmalıyım

İnternet sitelerinde yaptığım gözlemlerde genellikle spam başlık yada içerikle alakasız başlık olduğunu ve bu sayfaların anlık trafiği yükselttiğini fark ettim. İçeriklerinizin spam olması sitenizin bir iki gün sonra yok olacağı anlamına gelir.

Anlık kullanıcı sayınızın bir anda artması ve sonra durması sizinde yıpranmanızı ve boşa zaman harcamanızı sağlayacağı için bu tarz içeriklerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Başlığınız anahtar kelimenizi ve içeriğiniz hakkında bilgi vermesi ve dikkat çekmesi gerekmektedir.