WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Seo hizmetinde dikkat etmemiz gerekenler

Seo hizmetinde dikkat etmemiz gerekenler

Seo hizmeti konusunda çalıştığımız kişilere kesinlikle dikkat etmemiz gerekmektedir. Site verimliliğini arttırmak için sitemize seo uygular ve sıralamalarımızı yükseltiriz. Ancak yaptığımız seo çalışmaları bize yarar sağladığı kadar hatalı yapılan seo çalışmaları ise sitemizin sıralamalarını anlık yükseltip tamamen sıralamadan çıkartabilir.

Öncelikle seo hizmeti konusunda verimliliği arttırmak için çalışma yapacağımız seo danışmanlarının referanslarına dikkat etmemiz gerekmektedir. Referansları sağlam seo danışmanları işlerini yıllık olarak yaptıkları için ilk sıralarda yerinizi sağlama almanız ve kolay kolay sıralamanızın düşmesi çok zor olacaktır.

Seo danışmanları genellikle sitelerin analizlerini yapar ve müşterilerine sunarlar seo çalışmasında hataları gidererek sitelerin daha verimli olması içindir. Bu çalışma site içi seo olarak gerçekleşmektedir. Site içi seo sitenizin kullanıcılar tarafından daha anlaşılabilir olması ve sitenizin aramalar motorları tarafından daha kolay anlaşılmasını hedefler.

Site içi seo kısmında siteniz hakkında gerekli analizler ve düzenlemeler yapıldıktan sonra seo hizmetlerinde ikinci çalışma site dışı seo olarak bilinir. Bu çalışma ise sitenizin arama motorları algoritmasına göre sıralama yükseltme çalışmasıdır. Birçok paravan blog içerisinde sitenizin linkleri gezinmektedir. Bu sayede arama motorları tarafından sitenizin birçok sitede yer aldığı ve konu hakkında bilginiz olduğu gösterilir.

Site dışı seo işleminde seo hizmeti veren danışmanlar genellikle şu yolları tercih ederler. Öncelikle siteniz bir çok sosyal medya platformunda link paylaşımları ile site trafiğinizin yükselmesi bu anlık yükselim olarak görünse de siteniz için kalıcı backlinkler oluşmasını sağlar. Bir diğer işlem ise diğer web sitelerinde siteniz açıklayan tanıtımların paylaşılması bu paylaşımlar anahtar kelimenize indexli yazılar olacaktır. Bu şekilde sitenizin anahtar kelimeye uygun linklerde sıralaması yükselecektir.

Tabi bu çalışmalar birkaç site üzerinde değil örneğin 100 -200 web sitede farklı ipler ile yapılacak çalışmalar ile oluşur. Bu çalışmaya bir nevi arkadaş kazanma çalışması da diyebiliriz. Site dışı seo çalışmalarında tabi olmazsa olmazlardan birisi kesinlikle buna dikkat etmemiz gerekir oda sitenizin paylaşıldığı siteler güvenilir siteler olmalıdır. Yani spam skorları yüksek olan siteler size yarar dan çok zarar da verebilir tabi bu duruma siz nasıl müdahale edebilirsiniz.

Bu konuda da Google search console devreye girmektedir. Sitenize zarar veren bağlantıları console ile iptal edebilir ve Google şunu demiş olursunuz siteme zarar veren bir linkti ve bağlantısını kestim bu sayede sitenizin Google sıralamalarında düşüşlerini engellemiş olursunuz.