WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

SEO Nedir? SEO Çalışması Neden Yapılır? Detaylı Açıklama

SEO İngilizce Search Engine Optimization kelimelerininkısaltılması ile oluşturulmuştur. Türkçe anlamı Arama Motoru Optimizasyonudur.İnternet teknolojisinin gelişmesi ve yapılan büyük yatırımlar sonucundagünümüzde yükselişe geçen yeni bir meslek kolu olmuştur.

SEO arama motorlarında web sitenizin ilk sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılan çalışma ve stratejiyi oluşturan tek kişi yada ekip çalışmasıdır. Arama motorlarının algoritmaların da yaptığı güncellemeler sonucunda değişkenlik gösteren seo çalışmaları kendinizi yada ekibinizi sürekli yenilemenize sebep olmaktadır.

Web sitenizin ilk sıralarda yer almasını ve site otoritenizin yükseltilmesini hedeflemektedir. Sitenizin ilk sıralarda yer alması için ciddi bir özveri ve çalışma gerekiyor. Seo çalışması yaparken sabırlı olmanız önemli bir kuraldır.

Siteniz üzerinden gelir elde etmek yada projeninizin daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak istiyorsanız. Seo çalışmasına verimli ve özverili olmanız gerekmektedir. İstenilen anahtar kelimede ilk sıraya gelmenizin yanı sıra ilk sırada kalıcı yer almanızı da seo ile sağlamaktasınız.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışmasına başlamadan önce bilmeniz gereken önemli bir nokta site içi seo (On-Page SEO) çalışması ve site dışı seo (Off-Page SEO) çalışmasıdır.

Site içi Seo Çalışması

Site içi seo çalışması web sitemizin arama motorları tarafından anlaşıla bilir olması anlamına gelmektedir. Güncel yazılım kodlaması ile yazılmış olması eksik yada hatalı kodlamaların olmaması sayfa boyutu gibi kriterlerin dikkate alınması ile sitenizin ziyaretçiler tarafından daha hızlı ulaşılmasını sağlamaktadır.

Site dışı Seo Çalışması

Site dışı seo  çalışması web sitenizin arama motorlarında otoritesini ve popülaritesini arttırmayı hedeflemektedir. Sitenizin başka web siteler tarafından tanınınmış olduğunu belirterek sitenizin sıralamalarda yükselmesini sağlamaktadır.

Seo çalışmalarının büyük bir kısmı site dışı seo çalışmasıdır. Sitenizin istenilen anahtar kelimelerde yükselmesini istediğimiz zaman anahtar kelimemize uygun backlink çalışmasını farklı binlerce web site üzerinden yapmamız gerekmektedir.

Google Seo Çalışması Hakkında Bilgiler

Google Seo konusunda büyük seminerler ve duyurularda bulunmaktadır. Popüler arama motorları arasında ülkemizde büyük bir yer kaplamasıyla Google bizim için seo konusunda büyük bir öneme sahiptir.

Sitemizin istediğimiz anahtar kelimede yer alması için seo çalışmalarımızı Google özel yapmaktayız. Bu yüzden Google duyurularını ve gelişmelerini sürekli takip etmemiz ve çalışmalarımızı ona göre yapmamız iyi olacaktır.

İnternet sitelerinin seo konusunda sürekli çalışma yapması ile sıralamalar sürekli değişkenlik göstermeye başlamıştır. Yenilikleri ve bilgilendirmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalmanız iyi olacaktır.