WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

SEM Ne Demektir? SEO ve SEM Arasindaki Farklar

SEM Nedir? Ne Demektir?

SEM nedir? Teknolojinin gelismesi ile günümüzde yeni mesleklerin olustugunu ve bu meslekler arasinda dijital dünyada son zamanlarda gündeme gelmekte olan SEM nedir? Sorusuna cevap veriyoruz.

SEM (Search Engine Marketing) Türkçeye çevirirsek Arama Motoru Pazarlamasi anlamina gelmektedir. Genellikle SEO ve SEM kavramlarini bir arada kullaniyoruz. SEO bildigimiz gibi sitemizin arama motorlarinda anahtar kelime öbegine göre ilk siralarda yer almamizi saglamaktadir. SEM ise arama motorlarinda ürünlerimizin satis odakli olmasini saglamaktadir.

SEM Nedir?

SEM Dijital dünyada olusturdugumuz magazamizin satislarini arttirmamiz saglamaktadir. Ekledigimiz ürünlerin Resim,Video,Metin gibi özelliklerinde kullaniciya daha iyi bir pazarlama ve satis ile magazamizin dijital platformda satislarinin artmasini hedeflemekteyiz.

SEM Dijital dünyada yeni müsterilerin olusmasini ve hedef kitleye daha hizli ulasmanizi saglamaktadir. SEM çalismalarinizda zamandan ve paradan tasarruf etmenizi saglamaktadir. Yeni müsteri ve marka odakli çalismalariniz ile müsterilerinize daha hizli ulasmaniz saglanir.

SEM Dijital Pazarlamada Verimliligi Nasil Arttirabilirim?

SEO Uygun hazirladiginiz ürün içerigi zaman ve maliyet açisindan uzun olacagi için SEM ile yaptiginiz çalismalar hizli ve verimli sonuçlar verecektir. Eklediginiz ürüne uygun anahtar kelimede ilk sirada yer almaniz uzun zaman ve çalisma gerektirecegi için Google Adwords gibi anahtar kelime reklamlari ile hizli ve güvenilir sonuçlara ulasabilirsiniz.

SEM çalismanizda istediginiz bölge ve kitleye uygun tasarim,metin,video gibi özellikler ile ürününüzü istediginiz müsteriye kisa zamanda ulasabilir ve hizli satislar yapabilirsiniz. Google Adwords kullaniminda maliyeti kendiniz ayarladiginiz için bütçenize uygun reklam maliyetleri ile müsterilerinize hizlica ulasin