WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Link Wheel nedir ve web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasına nasıl yardımcı olabilir?

Link Wheel nedir?

Link Wheel seo terimleri arasında yer almaktadır. Türkçe karşılığı “link döngüsü” olarak geçmektedir. İnternet sitelerinizin verimliliğini arttırmak ve ilk sıralarda yer almanızı sağlamaktadır. Link Wheel kullanımı paravan bloglar oluşturarak bloglar arasında linkler verilmesi ve o linklerin sonucunda web sitenize link yönlendirmesi yapmanız ve sitenizin daha verimli sıralamalarda sonuç almasını sağlamanızı hedeflemektedir.

Öncelikle link Wheel yapabilmeniz için site web sitelerini listeleyelim.

  • Blogger
  • Wordpress
  • Blog.com
  • Sites.google.com

Genellikle arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız yaygın olarak paravan blog kullanılmaktadır. Sitenizin verimliliğini bu şekilde arttırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konulardan birisi ise kesinlikle paravan bloglarınızında kendine ait sabit konuları olmalıdır. Eğer açıp sadece sitenize link verirseniz pek sağlıklı sonuçlar almayacağınızı söyleyebilirim.

Paravan blog ile yükselmeyi düşünüyorsanız ilk olarak 5 tane blog açmanız ve aralarında linkleme yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Sonrasında bir 5 blog daha açabilirsiniz. Şimdi toplamda 10 oldu ve bunlar arasında da linkleme işlemi yaptınız. İlerleyen zamanlarda yani 10 ,15 gün sonra sitenize 10 blogtan direk link çıkışı sağlayabilirsiniz.

Bu sayede toplamda 20-25 gün sonra sitenizdeki gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz.