WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

İçerik geliştirme

İçerik geliştirirken neler yapmalıyım?

İçerik geliştirirken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi kesinlikle kullanıcıların yani ziyaretçilerinizin anlayabileceği bir dil kullanmanızdır. Genellikle yapılan hatalardan birisi ya kopya içeriktir yada özgün içerik üreteyim derken yapılan hatadır.

Öncelikle google kesinlikle tamamen özgün bir içerik aramamaktadır. İçeriklerinizin belli noktalarında kesinlikle özgün olmayan noktalar olacaktır. Bir siteden alıntı yapabilirsiniz yani tamamen özgün bir içerik üretemiyorsanız. Alıntılar ile de yarı özgün bir içerik üretebilirsiniz.

İçeriklerinizin resimlendirmeniz de ziyaretçileriniz için daha anlaşılabilir olacaktır. Hatta video bile eklerseniz kullanıcılarınız için daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlayacaktır. İçerik üretirken ilk başta bir konu belirlemeniz gerekmektedir.

Belirlediğiniz konu üzerinde araştırma yapmanız ve yan konularını da içerisinde barındıracak şekilde içeriğinizi oluşturmanız iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. İçerik noktasında dikkat etmeniz gereken konulardan biride kesinlikle seo uygun olmasıdır. Yani anahtar kelime seçimlerinizde kesinlikle ve kesinlikle alakalı kelimeler seçmelisiniz.

İçerikle alakasız kelimeler sitenizin sıralamalarda gerilemesini sağlayacaktır. Bunu hiçbir web site sahibi göze almak istemez. İçerik ürettiniz ve seo uygun bir hale getirdiniz. Bu durumda organik trafiğiniz artacağı için kesinlikle kazançlarınızı da etkileyecektir.

Kazançlarımızda değişim

Web siteniz içerisinde geliştirdiğiniz içeriğin verimliliği ile sitenize organik kullanıcı çektiniz. Sitenizdeki organik kullanıcı trafiği arttıkça sitenizde sürekli bir kullanıcı hareketi gerçekleşecektir. Bu sayede sitenizde bulunan reklamların tıklanması yada gösterimi üzerinden kazanç sağlayacaksınız.