WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Google Keywords Planner Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

Google Keywords Planner Nasıl Kullanılır? Organik Arama Trafiği

Adwords üzerinde yer alan Google Keywords Planner ile sitenizin anahtar kelimeleri hakkında bilgi almanız ve organik arama trafiğinizin yükselmesini nasıl sağlayabiliriz? İnternet sitenizin trafiğinin artması için içeriklerinizin anahtar kelime odaklı oluşturulması gerekmektedir.

İçeriğinizin organik trafik getirmemesinin sebepleri ise anahtar kelimesi hakkında detaylı bilgiye sahip olmamanız ile kaynaklıdır. SEO uygun içerik oluşturulurken önemli olan kısım anahtar kelimeniz hakkında daha detaylı bilginizin olmasıdır.

Google Keywords Planner ile anahtar kelimeniz hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşmanız gerektiğini size anlatacağım. Öncelikle Adwords giriş yapmamız gerekmektedir.

Adwords Giriş

Üst bölümde bulunan detaylı menü üzerinden araçlar butonuna tıklayarak açılır menü içerisinde yer alan Anahtar Kelime Planlayıcı linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Adwords Keywords Planner

Karşımıza gelen ekran üzerinde bize iki özellik sunmaktadır. Yeni Anahtar Kelimeler Bulun özelliği sizin yazdığınız bir anahtar kelime hakkında benzerleri yada kendi olarak bilgiler sunmaktadır. Genellikle yaygın olarak kullanılmaktadır.

İkinci özelliği ise Arama Hacmi ve Tahminleri Alın özelliği ise girilen anahtar kelimeler hakkında maliyet ve gösterim yani yatırım yapıldığı zaman reklamınız hakkında bilgi sunmaktadır. Genellikle bu kısım pek kullanılmamaktadır.

Arama yaptığımız kelime hakkında karşımıza gelen bilgiler üzerinden aylık olarak aranma bilgilerini öğrenmekteyiz. Rekabet durumları ile sitenizin ilk sırada olduğunda ortalama ne kadar kullanıcı geleceği gibi tahminlerde bulunmanızı ve gösterimlerinizin artmasını sağlamaktadır.

Organik Aramalarımı Nasıl Artırım?

Öncelikle anahtar kelimenizi planlarken araması bol yada rekabeti yüksek olan kelimeleri seçmeniz sitenizin gösterimlerinde gözle görünür bir artma sağlanacaktır. Kullanıcılarınızı incelerken kendi site seçimlerinizi ön planda tutmanız daha iyi olur.