WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Google Gibi Getir Neden kullanmalıyız.

Google Gibi Getir Neden kullanmalıyız.

Google gibi getir özelliğinden önce ilk olarak nerde yer aldığını öğrenelim. Webmaster’ların sürekli kullanmış olduğu bir alan olan Google search console içerisinde bir çok özellik barındırılmaktadır. Barındırılan özellikler arasında yer alan ve webmasterlarında hoşuna giden bir özellik olan google gibi getir özelliğini sizler için araştırdık.

Google Gibi Getir aracı ile sitenizin taranıp taranmadığından haberdar olun. Google webmasterlar için site verimliliklerini arttırmaları amacıyla search console özelliğini sunmuştur. Uzun yıllardır da bu özelliği geliştirmeye ve bir çok aracı içerisinde barındırmaya devam ederek webmasterlar için yardımcı olmaktadır.

Geliştirdiğiniz web projenizde sitenizin verimli taranıp taranmadığını öğrenmek sizin için çok verimli olacağının farkındayız. Google Gibi Getir özelliğinde url’nizi taratarak karşınıza gelen doküman içerisinde sitenizdeki kodlamaların istenilen verimlilikte çalışıp çalışmadığını görebilir ve bu sayede eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Google ne kadar ziyaretçiye önem vermiş olsa da web sitenizin kodlamasına da önem vermektedir. Webmasterların bu konuda sıkıntı çekebileceğini düşündüğüm için Google gibi getir özelliğine bugün değindim.

Şimdi yapmanız gerekenlerden ilk olarak sitenizi eğer google search console ekli değil ise eklemeniz ve sonrasında tarama kısmında bulunan Google Gibi Getir özelliğine tıklayarak sitenizin url’sini taratmanız olacaktır. Tabi bu taratma sırasında iki seçenek bulunmaktadır. İsterseniz sitenizi masaüstü yada mobil akıllı telefon özellikleri ile tarama işlemini iki ayrı platform üzerinden yapabilirsiniz.

Taramalar sonucunda karşınıza gelen doküman ile sitenizdeki kodlar karşınıza gelecektir. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bu özellik ile rahatlıkla fark edebilir ve sitenizdeki hatalı kodlamaları bulmakta daha hızlı işlem yapabilirsiniz.