WebOnline

Blog paylaşımlarımız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Alexa değerleri öğrenmek için yapmamız gerekenler

Alexa değerleri öğrenmek için yapmamız gerekenler

Alexa değerleri öğrenmek aslında çok zor yada ulaşılamaz değildir. Öncelikle alexa siteniz hakkında size nasıl bilgiler vermektedir. Öncelikle alexa size siteniz hakkında global,ülke sıralamaları ve hangi anahtar kelimeden sitenize trafik çektiğinizi öğrenebilirsiniz.

Alexa sitenizin arama motorlarındaki verimliliğini göstermektedir. Google sıralamalarınız ve trafik verimlerinize göre sitenizi bir sıralamaya sokar ve sitenizin hangi ülkelerde nasıl etkileşimler aldığı ile size verimli sonuçları 2gün gecikmeli göstermektedir. Güncellemeler sitenizin verimliliği ve çalışma prensiplerine göre değişmektedir.

İlk etaplarda site değerleriniz yüksek çıkabilir bunun sebebi sitenizin arama motorlarındaki kapladığı alan ile alakalıdır. Örneğin sitenizin toplam index sayısı ilk zamanlar 20-30 ise gecikmeli olarak global ve ülke sıralamalarınız hakkında bilgiyi verirken siteniz uzun süredir var ise örneğin 1 yıllık bir site ve toplam index sayısı 100 ise global ve ülke sıralamaları günlük yada 2 günlük olarak değişim gösterebilir.

İlk olarak alexa değerimizi nasıl öğrenebiliriz. Bunun için yapmamız gereken işlem “https://www.alexa.com/siteinfo/ “ girmeniz gerekmektedir.

Siteye girdiğiniz karşınıza ilk olarak pencere içerisinde menü gelecektir. İsterseniz o menü üzerinden diğer özellikleri seçebilir isterseniz karşınıza çıkan pencereyi kaparak sayfa içerisinde sitenizi yazabileceğiniz metin giriş textbox’sına sitenizi yazarak find butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.